Elnökség

Hetényi János, elnök

A Nagy Lajos gimnázium elvégzése után kőműves tanulóként kezdtem a pályafutásomat, mert nem kaptam iskolai ajánlást a továbbtanulásra. Lehet, hogy azért, mert nem voltam KISZ tag? A továbbtanulás egy év múlva lehetővé vált a felvételi után, így kerültem a Pollack Mihály Műszaki Főiskola építészmérnöki szakára. 1979-ben végeztem magasépítő üzemmérnökként és miután a Baranya Megyei Állami Építőipari Vállalat ösztöndíjasa voltam, adott volt a munkahely… Közben 18 hónap katonaság, utána 5 év esti egyetem a Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdasági Karának ipari tervező-elemző szakán. Közben megnősültem, két szép lány gyerekem született, akik most összesen három unokával segítenek a nagypapa szerepkör tanulgatásához. A rendszerváltásig a BÉV, majd a két nagy vállalat összeolvadásával a Dél-Dunántúli Építőipari vállalatnál végig járva a ranglétrát vezető állásban dolgoztam, számomra kedves és érdekes feladatokat végezhettem. Később a változás a munkahely felszámolását is hozta, így azóta különböző vállalkozásokat alapítottam és próbáltam a családom és munkatársaim részére egzisztenciát biztosítani. Jelenleg a családi vállalkozások generáció váltását próbálom igazgatni. Szabad időmben korábban a kosárlabdázás és a családi kirándulások voltak a meghatározóak, most inkább kertészkedés, borászkodás kap több időt az unokák mellett. Több mint húsz éve különböző civil szerveződések ügyeit próbálom segíteni, így kerültem A Mindenki Pécsért Egyesület alapító tagjai közé.

Elérhetőség: hetenyij@coordinator.hu

Doboviczki Attila T., elnökségi tag

A Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének adjunktusa. Nős, ötvenhárom éves, négy gyermek édesapja. Vizuális kommunikációval, új-médiaelméletekkel, képzőművészeti médiahasználatokkal, néhány éve médiaarcheológiával és archívumkutatással, netes adattárak kialakításával foglalkozik.
Több helyi „social media” kezdeményezés kapcsolódik tevékenységéhez: tbk. az #artificialpecs,
#mymediafacade, #templomosvetito blogok, a #sufnitv, #pecsifeltolto Youtube csatornák, a
#pecsiuranbanyasz, #zsolnaybrigadok FB csoportok és az #upecs.hu hálózati adattár.
Az Egyesületben a helyi nyilvánosság és közélet állapotával, városökológiai kérdésekkel, a kultúra-
és művészetek területeinek problémáival igyekszik foglalkozni.

Elérhetőség: doboviczki@gmail.com

Konkoly-Thege Júlia, elnökségi tag

Közösségszervezőként, illetve lakhatás jogi aktivitaként dolgozom A Város Mindenkié Pécs, hajléktalan emberek és lakhatási szegénységben élők érdekvédelmi csoportjában, illetve a Pécsi Civil Lakhatási Szövetségben. Fő érdeklődési területem a közösségek aktivizálása és képessé tétele, a társadalmi részvétel támogatása. Ezért több csoport alapítója vagy szervezője voltam már, így például a globális rendszerkritikus Occupy mozgalom pécsi csoportjának, a korrupcióellenes tüntetéseket szervező Pécsnek Hangja Van csoportnak, illetve a filozófiájában az önrendelkezést támogató Pécsi Közösségi Alapítványnak is. De számos kezdeményezésben vettem részt önkéntesként, így bekapcsolódtam diákmozgalmak és környezetvédelmi csoportok munkájába is. Ezek eredményeként sikerült új életet lehelnünk a nagy hagyományokkal rendelkező Zöld Fiatalok Egyesületbe is. Álmom, hogy olyan civil partnerségek hálózzák be a várost a különböző területeken működő, informális és formális civil csoportok, illetve szervezetek között, amelyek eredményeként eredményesebben tudják felhasználni erőforrásaikat, tudnak együtt stratégiákat alkotni, illetve reagálni az aktuális ügyekre, problémákra, adott esetben akár a városvezetést is megszólítva. Ennek a lehetőségét láttam meg a Mindenki Pécsért Egyesület munkájában és csatlakoztam hozzá. 

Elérhetőség: thege@zofi.hu

Mellár Tamás, elnökségi tag

Magyar közgazdász, statisztikus, professor emeritus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora (2006). 2018-ban függetlenként, 2022-ben az Egységben Magyarországért szövetség jelöltjeként szerzett parlamenti mandátumot, 2018-óta a Párbeszéd frakció tagja. Kutatási területei a makro-gazdaságpolitika, a heterodox közgazdaság-tudomány és az elmaradottság–modernizáció. 1998 és 2003 között a Központi Statisztikai Hivatal elnöke, 2006 és 2007 között pécsi önkormányzati képviselő.

Mindum Károly, elnökségi tag

A rendszerváltást megelőző években kapcsolatban álltam az akkori ellenzéki mozgalmakkal, majd megalakulásakor csatlakoztam SZDSZ Pécsi Szerveztéhez. Részt vettem a 4 igenes népszavazás és az azt követő önkormányzati és országgyűlési kampányok szervezésben. 2002-től  2010-ig önkormányzati képviselőként a Sport, valamint a Városfejlesztési és Környezetvédelmi bizottság munkájában vettem részt. Egyik kezdeményezője voltam az Ökováros-Ökorégió Programnak.

2010 után felhagytam a politikai tevékenységgel és az ultrasport töltötte ki az időm jelentős részét. Teljesítettem a tízszeres ironman távját, voltam korosztályos ultratriatlon világbajnok, EB bronzérmes 24 órás kerékpárban és én tartom korosztályomban a 7 napos kerékpározás világcsúcsát.

A sport mellett azért figyelemmel kísértem a közélet alakulását a városban. Bíztam abban, hogy az önkormányzati választást követően Pécsen egy új szemléletű városvezetés valósul meg, nagyobb szerepet kap a társadalmi párbeszéd, javul az együttműködés a város lakóival a civil szervezetekkel. Úgy vélem, ez jobban is működhetne, ezért fontosnak tartom a civil szféra megerősítést.

Amikor befejeztem az aktív sportpályafutásomat, bekapcsolódtam több civil szervezet tevékenységébe. A Mindenki Pécsért Egyesület mellett megalakulásától kezdve alelnöke vagyok a Fittbike SE-nek. Tagja vagyok a ZÖFI pécsi szervezetének, a Séta a Mecsekért nevű civil mozgalomnak és részt veszek az Emberség Erejével Alapítvány által szervezett ’’Közvélemény” elnevezésű  programnak, ahol a városunkat érintő társadalmi kérdéseket, aktuális ügyeket vitatjuk meg a részvételiség keretei között.

Elérhetőség: mindumk@gmail.com

Pentz Mihály, elnökségi tag

1974-ben kerültem Pécsre egy bácskai sváb család gyermekeként a Gépipariba. Ez a nemzetiségi identitás mindig is fontos és erős volt bennem. 16 éves koromban a PMSC súlyemelő szakosztály sportolója lettem és 31 éves koromig versenyszerűen sportoltam.  A sport mindig is fontos része volt az életemnek mert megtanított a kitartásra, fegyelemre és a közösségi életre!  Ifjúsági válogatott lettem és a legjobb hazai eredményem egy EB bronzérem volt. A középiskola után a Műszaki Főiskola hallgatója lettem és 1981-ben épületgépész mérnökként végeztem majd az Urán bányánál helyezkedtem el. 1983-ban a fennálló rendszerrel való ellentétek miatt az NSZK-ban disszidáltam és azóta is kettős állampolgár vagyok és párhuzamosan élek mindkét országban. A rendszerváltást követően 1993-ban visszaköltöztünk Pécsre és azóta is a német-magyar gazdasági kapcsolatok keretében dolgozom ingatlan fejlesztő vállalkozóként. Felnőttként további tanulmányokat folytattam a pécsi közgazdasági egyetem ill. a műszaki egyetemen. Nős vagyok és 3 gyermekünk van.

Párton kívüliként mindig szívesen részt vettem a közösségi életben mert az együtt gondolkodás és dolgozás mindig is örömet okozott. A demokrácia és nyílt beszéd iránti elkötelezettségem miatt lettem alapító tagja a Mindenki Pécsért Egyesületnek, ahol gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos szakterülettel foglalkozom, hogy egy jobb és élhetőbb várost tudjunk kialakítani.

Elérhetőség: pentz.mihaly@pentz.hu

Oszd meg: